מנוף רהיטים

ישנם סוגים שונים של רהיטים, חלקם קטנים יחסית ואילו אחרים – גדולים ואפילו גדולים מאוד. כאשר רוכשים רהיט חדש ולעיתים גם כאשר עוברים דירה או אפילו כאשר מעבירים את המשרד זקוקים למכונה שתסייע בהעברה, באופן מקצועי. בהעברה למקום חדש יש צורך בשירות איכותי של מנוף רהיטים בכמה מצבים שונים.

העברת רהיטים – בלי פירוקים

לעיתים, כאשר רוכשים רהיט חדש וגדול, כמו ספה ארוכה, למשל, עשויים להיתקל בבעיה כשרוצים להעלות את הרהיט לדירה. מצב דומה קורה כאשר עומדים לעבור דירה וישנם רהיטים גדולים מאוד, שלא ניתן להכניס אותם לתוך המעלית. לכאורה, קיימת אפשרות לבצע פירוק של הרהיט לחלקים קטנים יותר. למעשה, לא תמיד זה אפשרי ולעיתים רבות אחרות זה פשוט לא רצוי. משום כך, על מנת לחסוך את הצורך לבצע פירוק של רהיט וכאשר פירוק עשוי לפגוע ברהיט יקר (חדש או לא חדש) ניתן בהחלט להיעזר בשירות של מנוף רהיטים.

מנוף הרמה מסוג זה מאפשר להעמיס כל סוג של רהיט, ללא כל קושי. את הרהיט מעמיסים על מעין רמפה שמטפסת לגובה הרצוי על מתקן מנוף. המנוף יכול לקרב כל רהיט גדול עד למרפסת של הדירה כך שניתן להכניס אותו ישירות, בלי כל צורך לבצע פירוק ובלי שלאחר מכן צריך להקדיש זמן להרכבה. יש לציין שבאותה הזדמנות נתן להיעזר במנוף גם להעלאת או הורדת תכולת דירה או משרד מכל סוג, כגון תכולה שארוזה בארגזים שמשקלם רב.

מנוף כתחליף למעלית

לא תמיד נועד מנוף רהיטים לחסוך פירוק והרכבה של רהיטים. גם רהיטים קטנים למדי ניתן להעביר מעלה או מטה באמצעות המנוף. יש בכך תועלת מרובה כאשר מדובר במעבר מבניין מגורים ישן שאין בו מעלית או מעבר לבניין שבו לא קיימת מעלית. המנוף שעליו אנו מדברים יכול להחוות חלופה ראויה למעלית וכך ניתן לבצע את המעבר בצורה מהירה וחלקה. יש מקרים שבהם חדר המדרגות צר מאוד ויש גם מקרים שבהם לא ניתן להכניס תכולה או רהיט מסוים דרך הדלת וגם אז – מנוף הוא הפתרון הנכון.

באמצעות המנוף ניתן לחסוך הרבה מאוד זמן, לבצע ניוד של רהיטים גם בכמות רבה מאוד ולכן, זה מתאים מאוד גם בהעברת של משרדים גדולים. מכיוון שמשרד עשוי להכיל הרבה מאוד ארונות, שולחנות וריהוט נוסף כמו גם מחשבים, שרתים וציוד מתוחכם אחר, שימוש במנוף איכותי יכול להיות הדבר המתבקש והטבעי ביותר.

חברת הובלות באחריות

השכרת שירות של מנוף רהיטים נעשית בדרך כלל תוך פניה לחברת הובלות מתמחה. בעוד שיש חברות כאלה שבבעלותן אך ורק רכבי הובלה ומשאיות, יש חברות שמספקות שירות נלווה של מנוף. זה המקום להוסיף ולומר שחברות מקצועיות מחזיקות בבעלותן סוגים שונים של מנופים. המנופים השונים נבדלים אלה מאלה בגובה שאליו הם יכולים להגיע וכן בעומס המשקל שניתן להטעין, להעלות ולהוריד. ראוי לבדוק זאת מבעוד מועד כדי להימנע מהפתעות לא נעימות.

בין אם זקוקים לשירות הובלה סטנדרטי ובין אם נחוץ שירות נלווה של מנוף רהיטים, תמיד חשוב לפעול על פי כמה כללים חשובים:

  • מקצועיות – ראוי להעדיף חברה מקצועית, כזאת שפועלת בענף ההובלות וההרמות מזה זמן. וותק וניסיון הולכים יד ביד עם מקצועיות.
  • מחיר הוגן – חשוב לוודא שמחיר העבודה, לרבות המנוף, יהיה מחיר ראוי, סביר והוגן.
  • טיפול ברהיטים יקרים – כאשר מדובר בהובלה והרמה במנוף של רהיטים יקרים במיוחד, חשוב מאוד לבחור בחברה עם ניסיון מתאים. כך גם כאשר מדובר בהובלה של פסנתרים, ענתיקות, חפצי אומנות וכדומה.