מתי נזדקק למנוף הרמה בתהליך הובלת דירה?

אחד המפתחות החשובים ביותר להובלה יעילה של תכולת דירה, כזו שמסתיימת בפרק הזמן הקצר ביותר האפשרי וכמובן ללא נזק לרכוש לכם, הוא תכנון מדויק. במסגרת התכנון ישנה החלטה חשובה במיוחד: האם להשתמש במנוף או שמא אין צורך בכך.

באופן טבעי מנוף תמיד עשוי לחסוך עבודה ומאמץ, אבל מצד שני הוא מייקר את עלות המעבר. בנוסף יש צורך בהיערכות מורכבת יותר – למשל למצוא מקום למנוף כך שאפשר יהיה להוריד בעזרתו את תכולת הבית (או להעלות את כל הפריטים אל הדירה החדשה). בהתאם השימוש במנוף הרמה מתבצע רק כשבאמת הוא הכרחי ובפרט במצבים הבאים:

1. כשישנם פריטים כבדים מאוד

אמנם סבלים הם גם אנשי מקצוע מיומנים וגם חזקים מאוד פיזית, כך שהם יכולים לשאת משקל כבד ואפילו מאוד – אבל ישנם פריטים שפשוט אי אפשר להעביר בלי מנוף הרמה. דוגמה לכך היא פסנתר כנף גדול וכבד, שולחן פינת אוכל מסיבי במיוחד יכול גם הוא לחייב הבאת מנוף ועוד דוגמה היא ג'קוזי.

2. כשחדר המדרגות צר

מצב נוסף שמחייב הובלת דירה עם מנוף הוא כשחדר המדרגות צר ולכן קשה, ובמידה רבה גם בלתי אפשרי, לעבור בו עם כל הארגזים, הרהיטים ופריטי הרכוש השונים שאותם רוצים להעביר.

בפרט נזדקק למנוף כשישנו שילוב בין בניין עם חדר מדרגות צר ובלי מעלית לבין פריטים גדולים כמו שידה שאי אפשר לפרק, שולחן אוכל רחב, מקרר 4 דלתות גדול וכו'.

3. כשמדובר על דירה גדולה עם רכוש רב

כשנדרשת הובלה של כמות גדולה מאוד של פריטים ומוותרים על מנוף נדרשות שעות עבודה רבות של כמה וכמה סבלים. בהתאם התוספת לתשלום עבור כמות העבודה המשמעותית היא כבר כמעט כמו תשלום לשעת מנוף, כך שכדאי להיעזר בו.

4. כשחברת הניהול אוסרת על הובלה במעלית

ישנם בניינים שבהם הדיירים לא מורשים להשתמש במעליות לצורך הובלה. הסיבה לכך ברורה: החשש של חברת הניהול, ובעצם של כל הדיירים בבניין, מפגיעה במעלית תוך כדי הובלת פריטים גדולים וכבדים. באופן טבעי גם במצבים אלה תתבצע העברת דירה עם מנוף.

השארת תגובה