הרמה לגובה

כאשר מזמינים חברה להובלות יש לא מעט פרמטרים שכדאי לבדוק. המלצות, ניסיון בעבודה, זמינות להובלה. בנוסף, במקרים רבים יש צורך בשירות נלווה של הרמה לגובה. מכיוון שהבניה כיום גבוהה הרבה יותר מאשר בעבר, חשוב לוודא ששירותי המנוף שבהם נעזרים יתאימו הן למבנה שאותו מפנים והן למבנה ביעד שאליו מובילים את הרהיטים והתכולה.

הובלת דירות ומשרדים

שירות של הרמה לגובה עשוי להידרש גם כאשר מדובר בלקוחות פרטיים וגם כאשר מדובר בלקוחות עסקיים. כאשר מדובר בלקוחות פרטיים, מדובר בדרך כלל באנשים שמפנים דירה אחת ועוברים לדירה חדשה. כאשר מדובר בלקוחות עסקיים, מדובר בדרך כלל בהעברות של משרדים ולעיתים רחוקות גם בהעברה תכולה של סדנה או מפעל ייצור קטן.

מתי נזקקים להרמה לגבהים

לא תמיד הלקוח שמזמין את שירותי ההובלה מודע לכל ההבדלים שבין הובלה המשולבת עם מנוף והרמה לבין הובלה שלא צריכה לכלול שימוש במנוף או בפתרונות כגון מעלית בעלת מתקן הגבהה. אז מתי בעצם נזקקים לשירות של הרמה לגובה? הדבר נדרש למשל:

  • כאשר מדובר במעבר למבנה שאין בו מעלית או כאשר מפנים תכולה ממבנה ישן ונטול מעלית.
  • כאשר קיימת מעלית אבל חדר המדרגות קטן מאוד או צר ביחס לתכולה שאותה צריכים להעביר.
  • כאשר פתח הדירה או הבית קטן מאוד. לא תמיד כדאי לבצע פירוק של רהיט לחלקים שונים ולמעשה לא תמיד זה אפילו אפשרי.
  • מנוף מיוחד יכול לתת מענה גם כאשר יש צורך בהעברת פריטים, ריהוט או ציוד שהם גדולים מאוד או כבדים מאוד. אפילו כאשר ישנה אפשרות להתבסס על כוח זרועותיהם וגבם החסון של סבלים מקצועיים, לא תמיד זה כדאי ולא תמיד זה משתלם.

חיסכון בזמן יקר

יתרון חשוב של הרמה לגובה מתבטא בכך שמדובר בדרך קלה, פשוטה ומהירה לבצע הרמה והעברה של פריטים רבים וכבדים. החיסכון הזה בזמן יכול להיות חשוב מאוד עבור חלק מהאנשים שנמצאים בתהליך של מעבר דירה. גם עבור לקוחות עסקיים והעברת משרדים שירות זה של מנוף רהיטים נלווה חשוב מאוד. ביצוע העבודה בזמן קצר יותר, שימוש במנוף שיש לו כושר נשיאה גדול ופעולה מהירה, מאפשר חזרה לעבודה בזמן קצר יותר, בלי פגיעה בזמינות העסק. עבור בעלי הבית שרוצים לסיים במהירות את העברת התכולה – אין ספק שמנוף יכול בהחלט להיות לעזר.

שמירה על רכוש ורהיטים

בזכות שירות של הרמה לגובה יכולה חברת ההובלות לא רק לפעול מהר יותר ויעיל יותר או להתמודד עם מעלית קטנה או חדר מדרגות צר. בזכות מנוף איכותי ניתן גם לשמור באופן מיטבי על רכוש או ציוד שמאופיינים ברגישות מיוחדת למכות או טלטולים. אז לפני שמעבירים רכוש מיוחד, לפני שמטלטלים רהיט כבד, פסנתר או כל דבר אחר – כדאי לברר עם אנשי המקצוע האם שירות של הובלה עם מנוף יכול להתאים ויכול להביא תועלת.

מומחים לגבהים

תפעול של מנוף דורש ידע, יכולת ומיומנות. תפעול של מנוף, המחובר בדרך כלל לרכב גדול וכבד מצריך יכולת נהיגה ותפעול גם של המנוף עצמו. משום כך, חשוב לפנות בנושא זה רק לחברות הובלה שיש להן ניסיון בסוג זה של עבודות. כדאי גם לדעת שלא כל מנוף ולא כל רכב הרמה מסוגל להגיע לאותם הגבהים. יש מנופים שיכולים להתאים למספר קומות נמוך יחסית. מאידך, יש מנופים שיכולים בקלות להגיע גם לקומה עשירית ואפילו יותר. אמנם שירותי מנוף והרמה עשויים ליקר את ההובלה, אבל הפער איננו גדול והיתרונות – ברורים.